Boss Yaratıkların Sınıflandırması ve Özellikleri

1
announcement_metin2_de_8da117979de0e1edf2ba7cf741456b69.jpg announcement_metin2_de_8da117979de0e1edf2ba7cf741456b69.jpg 15 kere görüntülendi 111.41 KiB
Giriş
Boss yaratıklar oyun dünyasında büyük önem taşır ve genellikle iki ana nedenden dolayı değerlidir:
 • Nadir ve değerli eşyalar genellikle bu yaratıklardan düşer.
 • Lonca için gerekli olan malzemeler bu yaratıklardan elde edilir.
 • Bossların düşürdüğü eşyalar konusunda bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Örneğin, bazı eşyaların sadece bosslardan düştüğü düşünülse de, bu tamamen doğru değildir. Bosslar, nadir eşyaların düşme şansını artırır, ancak her zaman garanti etmez. Bu kural lonca binaları için gerekli malzemeler için de geçerlidir.
Boss Sınıflandırması ve Detaylar
1. Hayvan Micro Bosslar

Bu yaratıklar esas olarak "Yüksek Şövalye" kategorisine girse de, yaşam enerjileri bosslar ile aynıdır ve birçok yaratık tarafından korunurlar. Bu nedenle "Micro Boss" olarak adlandırılabilirler. Bu bosslar şunlardır:
 • Tigris (Kaplan Kralı)
 • Lycos (Kurt Kralı)
 • Scrofa (Domuz Kralı)
 • Bera (Ayı Kralı)
Bu bosslar pot düşürebilir (Scrofa'dan domuz dişi, Lycos'dan post, Bera'dan ayı ayak derisi, Tigris'den tırnak) ve düşük seviyede kullanılabilecek diğer eşyalar. Bu bosslar bulunduğunuz imparatorluğun 1. haritasında bulunur.

2. Vahşi Yüzbaşı
Bulabileceğiniz ilk komutan bossudur. Bu boss, imparatorluğunuzun 2. köy haritasında bulunur ve özel veya nadir eşyalar düşürmez (büyük miktarda yang ve bazı pot türleri), fakat üçüncü sayfa görevi için oldukça önemlidir. Ayrıca ruh taşları da düşürebilir.

3. Ork Reisi
Bazı 65 seviye silahları (Peri kılıcı, elektromanyetik bıçak, yay, kurtuluş yelpazesi, çan türleri) ve 54 seviye zırhları düşürebilir. Diğer bazı eşyalar (kan hapları, tanrıçanın gözyaşı, hırsızın eldiveni) da düşebilir. Ork reisi Vadide bulunur ve bir Ork Gözcüsü, bir Siyah Ork, bir Siyah Ork Devi ve bir Ork Generali tarafından korunur.

4. Mistik Lider
seviye komutan bossudur. Onu öldürdüğünüzde 62 seviye (Kral) boss olarak tekrar hayata döner. Berbat bir eşya düşürücüdür ve sadece pot, para ve kontraplak düşürür. Yasak tapınağın içinde bulunur ve 3 yeteneği vardır.

5. Kraliçe Örümcek
60 seviye komutan bossudur ve çeşitli güzel eşyalar düşürebilir. Bir kutu düşürür ve içinde farklı seviye zırhlar bulunabilir. Ağaç gövdesi ile korunur ve zehir yeteneğine sahiptir.

6. Alev Kralı
73 seviye komutan bossudur. Bir kutu düşürür ve içinde 65 seviye çeşitli silahlar bulunabilir. Valkus'da bulunur ve sersemletme yeteneğine sahiptir.

7. Dokuz Kuyruk
72 seviye komutan bossudur. Dağda bulunur ve kutusunda Alev Kralının tipik eşyaları bulunabilir. Karanlık ateş ve buz yağmuru yeteneklerine sahiptir.

8. Diğer Bosslar
 • Kaplan Hayalet: 66 zırhı veya 61 zırhı ve 65 silahları düşürebilir.
 • Örümcek Kral
 • Kırmızı Ejderha
 • Azrail: 90 ve 85 seviye metinlerin verdiği silah ve zırhların yanında 66 seviye sura, ninja, shaman ve savaşçı zırhı düşürebilir.
9. Çöl Kaplumbağası
68 seviye komutan bossudur ve son derece zorlu bir rakiptir. İki yeteneği vardır: ağzından düşen sıvı ve ayağı ile oyuncu karakterinin üstüne basma. Koruma zırhı nedeniyle öldürülmesi zordur ve 65 seviye yükseltilmiş eşyalar düşürebilir.

Not
Boss kutuları içinde sadece tek bir eşya bulunabilir (silah, zırh veya diğer eşya).